Skrydis sėkmingai įvykdytas!!!

Dabartinėje Lenkijos teritorijoje, šalia Pszselnik kaimo (ankščiau Soldin), prieš 85 metus katastrofiškai nutrūko legendinis lėktuvo Lituanica skrydis.
2018 metų Rugpjūčio 4 dienos rytą, motorizuotu parasparniu Lituanica pakilau su tikslu užbaigti legendinį maršrutą ir parskristi į Kauną – taip, kaip planavo Darius ir Girėnas.
Ankstyvą rytą nebuvo visiškai vėjo, tad buvo labai sudėtinga startuoti su daug kuro ir įrangos. Po kelių bandymų pakeitus pakilimo aikštelę vistik pavyko pagaliau atsiplėšti nuo žemės ir pradėti ilgą ir varginantį skrydį. Pirmas dvi skrydžio atkarpas (185 ir 163 km) pavyko įveikti pakankamai sklandžiai. Tačiau pakilus trečiai atkarpai, po 34 km skrydžio sugedo variklis ir teko neplanuotai leistis. Kadangi nusileidimo vieta nebuvo visiškai palanki ir neplanuota, tad lydintysis ekipažas šiek tiek užtruko kol atvyko ir jau artinosi didelė audra, tad nebebuvo galimybės pratęsti skrydžio. Ieškojome vietos kur galėsime apsistoti nakčiai. Pamatėme jog šalia yra Olsztyn miesto aerodromas, tad nuvykome ten ir buvome maloniai sutikti ir gavome vietą nakvynei. Taip pat gavome ir leidimą ryte startuoti iš aerodromo. Taigi ryte pasiruošėme atsarginį motorą ir labai sėkmingai lengvu startu pradėjau dar vieną skrydžio atkarpą. Pradžioje tikėjausi jog pavyks daskristi tik iki Lietuvos teritorijos, arba geriausiu atveju netoli Marijampolės. Laimei buvo palankus vėjas, tad buvo labai geras skridimo tempas ir pakankamai ekonomiškas. Stebint aplink besiformuojančius audrų debesis nežinojau kaip pavyks užbaigti skrydį, ar nepatrukdys ateinantis lietus, todėl stengiausiai skristi kiek įmanoma arčiau Kauno. Likus 13 km iki Aleksoto pasibaigė kuras ir variklis užgeso, tad teko leistis. Nusileidus labai greitai užėjo audros debesis, tad teko slėptis nuo lietaus ir stipraus vėjo pas vietos gyventojus, kurie maloniai priėmė ir leido pabūti kol praeis audra. Kadangi skrydžio tempas buvo pakankamai greitas, tad žemės komanda atsiliko daugiau nei pusvalandžiu. Kol laukiau atvykstant komandos beveik praėjo ir lietaus debesis, horizonte matėsi šviesėjantis dangus, o su juo ir viltis užbaigti tuos likusius 13 km. Taigi palaukus dar kiek laiko lietus baigėsi, dangus prašviesėjo ir užsipylus šiek tiek kuro sėkmingai pakilau baigiamajam skrydžiui. Po paskutinių 15 min praleistų skrydyje man pagaliau pavyko pasiekti tikslą ir sėkmingai nusileisti istoriniame Dariaus ir Girėno aerodrome. Taigi Lituanica parskrido 2018 metų Rugpjūčio 5-ą dieną 14 val. 30 min. Lietuvos laiku.

650 km. 10 val. 50 min. ore. Lituanica atskrido į Kauną.

Esu labai dėkingas savo šeimai, draugams, visiems kurie palaikė, parėmė, stebėjo skrydį ir tikėjo sėkminga pabaiga.
Taip pat esu dėkingas ir a.a. Aivarui Akramui. Su juo mes norėjome šį tikslą pasiekti dviese. Aivaro drąsa ir noras skristi taip pat buvo vienas iš tų dalykų lėmusių mano pasiryžimą šiam iššūkiui.